27 sierpnia 2008 roku rozpoczęliśmy budowę świątyni parafialnej, a 14 września poświęcony został plac pod budowę. Po wykonaniu prac ziemnych i fundamentów, w roku 2009, zostały wzniesione ściany świątyni. W kolejnym roku sukcesem zakończyły się prace konstrukcyjne związane z wykonaniem żelbetowego sklepienia. W maju 2011 roku mogliśmy przeżywać uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, której przewodniczył JE Kardynał Stanisław Dziwisz. W tym samy roku wykonany został dach nad świątynią zwieńczony wieżyczką z krzyżem.
W 2012 roku zostały wykonane prace związane z malowaniem i wykonaniem podłóg i drzwi w podziemiach kościoła – dzięki temu mamy powierzchnię użytkową na spotkania duszpasterskie i pomieszczenia sanitarne. Także została wykonana instalacja grzewcza kościoła oraz tynki wewnątrz świątyni. Dzięki tym pracom mogliśmy przeżyć w listopadzie 2012 r. wizytację kanoniczną bp. Grzegorza Rysia już w nowym kościele. Także Święta Bożego Narodzenia świętowaliśmy już nowej świątyni. W styczniu 2013 roku została bardzo szybko wykonana posadzka z kamienia granitowego quin yellow oraz marmuru w prezbiterium. Te prace pozwoliły na wejście do kościoła na stałe – od niedzieli 3 lutego 2013 r. nabożeństwa odbywają się już w nowym kościele.
Jeszcze w lutym zostało wykonane w naszym kościele profesjonalne nagłośnienie nowej generacji przez firmę Rduch. Niestety, borykamy się z uciążliwym, 6-sekundowym pogłosem, który utrudnia komfortowy udział w liturgii. Mamy nadzieję, że gdy kościół otrzyma odpowiedni wystrój i zabudowane ołtarze, pogłos ulegnie zmniejszeniu. Na początku marca zostały zamontowane konieczne barierki w kościele na chórze i na schodach oraz na zewnątrz przy drzwiach. Wykonane zostały także poręcze przy podjeździe dla niepełnosprawnych. Czeka nas w najbliższym czasie wykonanie drzwi, aby przygotować kościół na przyjęcie Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w maju. Drzwi dębowe składać się będą z czterech wejść. W międzyczasie powinno zostać położone płytki gresowe na chórze i na schodach prowadzących na chór.
Wciąż liczymy na ofiarność naszych parafian, ponieważ musimy jeszcze zapłacić za ostatnio wykonane prace. Jest to kwota około 200 tys. złotych. Korzystamy wciąż z pomocy parafii patronackich i wielu ludzi dobrej woli pragnąc dokończyć prace w naszej świątyni i wyposażyć jej wnętrze.
Ogółem na budowę naszego kościoła zużyliśmy ponad 100 metrów sześciennych betonu i 130 ton stali zbrojeniowej, blisko tonę gwoździ oraz prawie 200 metrów sześciennych drewna., 50 tysięcy cegieł i prawie 30 tysięcy pustaków.
Nasz kościół o powierzchni 650 metrów kwadratowych będzie domem modlitwy na mieszkańców nowego osiedla na którym kiedyś zamieszka 10 tyś. ludzi. Koszt jego budowy wynosi tyle co 50 metrowego odcinka autostrady, a za cenę budowy Stadiony Narodowego można by wznieść 650 takich kościołów jak nasz.
Mimo maksymalnych oszczędności w kosztach budowy, środki na jej budowę zbieramy z dużymi trudnościami. Kościół budujemy bowiem tylko ze składek parafian oraz ofiar zebranych w parafiach patronalnych. Należą do nich parafie dekanatów: Kraków-Bronowice, Kraków-Prądnik Czerwony i Wadowic Południe.